Winnica Wspólna Droga

Dane winnicy
 • Właściciele:
  Aneta Dmowska,
  Arkadiusz Albrechowicz
 • Adres: Las Stocki 6,
  24-120 Kazimierz Dolny
 • brak www
 • fanpage WINNICA WSPÓLNA DROGA
 • e-mail: winoicydr<at>vp.pl
 • Aneta 504-077-564 , Arek: 696-452-381
 • Sprzedaż win oraz zwiedzanie winnicy jest możliwe po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z właścicielami.
Opis winnicy

Winnica Wspólna Droga jest bardzo młoda, jednak właściciele zdobywali doświadczenie winiarskie już od ponad 6 lat. Pracowali przy uprawie winorośli, podróżowali zwiedzając winnice na południu Europy, czytali fachowe publikacje, brali udział w szkoleniach itp… Mają na koncie medal na ENOEXPO za wykonane autorskie wino.

Przez kilka lat prowadzili winnicę w Bochotnicy, jednak z braku możliwości powiększenia uprawy, zdecydowali się założyć nową winnicę kilka kilometrów obok – w miejscowości Las Stocki.

W tej chwili są to nasadzenia około tysiąca krzewów – pinot gris, pinot blanc, zweigelt. W planach jest powiększenie winnicy o kolejne nasadzenia oraz nowe odmiany.

Trwa finalizacja zakupu sąsiednich parceli i wkrótce winnica powinna podwoić swoją objętość o nowe krzewy.

Właściciele oprócz wyboru miejsca pod uprawę zadbali o doskonałe warunki produkcji oraz przechowywania.
Zainwestowali w dobry sprzęt oraz profesjonalne piwnice.

Oprócz produkcji wina – zajmują się również cydrami rzemieślniczymi, są producentem CYDRU NADWIŚLAŃSKIEGO, także sezon w Winnicy Wspólna Droga trwa cały rok 🙂

Aneta i Arek wszystkie etapy produkcji wykonują samodzielnie oraz razem podejmują decyzje co do losów już gotowego wina. Tworzą produkt w 100% autorski co jest często powodem do wielkiej dumy, ale również olbrzymiej odpowiedzialności.

Z pewnością zarówno projekt WINNICA WSPÓLNA DROGA jak i CYDR NADWIŚLAŃSKI to przedsięwzięcia na lata czy wręcz na pokolenia. Każdy dzień to ogrom pracy 🙂